Odškodnění pracovního úrazu
Pomůžeme Vám získat finanční odškodnění za úraz vzniklý při výkonu zaměstnání nebo za nemoc z povolání. Zaměstnavatel je pro takové případy ze zákona pojištěn.
Nabízíme právní pomoc
Pracovní úraz nebo nemoc z povolání Vám může obrátit život vzhůru nohama. Ale nemusíte na to být sami. Provedeme Vás celým procesem a pomůžeme získat odškodnění, které Vám právem náleží.
Zajistíme odborné posudky
Podmínkou pro získání odškodnění je zajištění dostatečných důkazů o vzniku a okolnostech pracovního úrazu. Zajistíme odborné posudky, které podpoří Váš nárok na odškodnění.
Pomůžeme s komunikací
Zaměstnavatel se zprošťuje zčásti nebo zcela odpovědnosti a odmítá plnění kompenzace újmy na zdraví za pracovní úraz?
Odškodnění za pracovní úraz a nemoc z povolání
Případné odškodnění za pracovní úraz či nemoc z povolání pojišťovny proplácí zaměstnavateli, nikoliv přímo zaměstnanci. K odškodnění zaměstnance je zodpovědný zaměstnavatel. V České republice jsou ze zákona oprávněny zajišťovat povinné pojištění odpovědnosti zaměstnavatelů za škodu a s ním spojené plnění pouze 2 pojišťovny, a to Generali Česká pojišťovna a.s. a Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group.
Zaměstnavatel se zprošťuje odpovědnosti
Pokud se Vám přihodil pracovní úraz a zaměstnavatel se zprošťuje odpovědnosti a nechce se vyplacením pojistné události zabývat, je v této fázi již nutné obrátit se na odborníky – advokáty. V případě potřeby bude advokát řešit vyplacení náhrady za újmu na zdraví z pracovního úrazu soudní cestou, a to pouze za předpokladu kladného vyřízení ve prospěch poškozeného. To vše za součinnosti poškozeného.
Máte podezření na nemoc z povolání?
Nemoc z povolání mohou posoudit a uznat jen zdravotnická zařízení, která mají povolení posuzovat nemoci z povolání. Pomůžeme Vám s celým procesem uznání nemoci z povolání a následným vyplacením nároků, které Vám ve spojení s nemocí z povolání vznikly.
Nároky, které lze v rámci nemoci z povolání odškodnit
Bolestné
Ztížení společenského uplatnění
Ztráta na výdělku po dobu pracovní neschopnosti
Ztráta na výdělku po skončení pracovní neschopnosti (tzv. renta)
Náklady spojené s léčením/péčí o zdraví
Náklady pohřbu
Pokud se Vám stal pracovní úraz, doporučujeme Vám
Pečlivě si uložit veškerou dokumentaci související s úrazem a zdravotní dokumentaci.
Pokud je to možné, pořiďte na místě vlastní fotodokumentaci nehody a vezměte si kontaktní údaje na svědky úrazu.
Veškerou komunikaci se zaměstnavatelem nebo pojišťovnou je třeba vést a následně prokázat v písemné formě.
Předkládejte pouze kopie listin, originály si pečlivě uschovejte.
Vyhledejte pomoc advokáta.
Proč jít do toho s námi?
Zastupování klientů z celé ČR
Je jedno, kde bydlíte. Můžeme se setkat v sídle naší advokátní kanceláře nebo vše vyřešit on-line.
Dlouholeté zkušenosti
Máme za sebou stovky úspěšných soudních sporů a mimosoudních vyrovnání.
Maximální odškodnění
Postaráme se o to, abyste získali své odškodnění v maximální možné výši.
Žádná záloha předem
Odměnu za naše služby inkasujeme pouze v případě úspěšného vyřešení případu, a to až po vyplacení odškodnění klientovi.
Rychlé vyplacení
Víme, jak správně postupovat, abyste získali odškodnění rychle a bez zbytečných komplikací.
Často se ptáte...
Zaměstnavatel nechce uznat úraz jako pracovní, jak lze v tomto případě postupovat a je možné se proti rozhodnutí zaměstnavatele bránit?
Lze se úspěšně bránit předložením důkazních prostředků zaměstnavateli (např. výpovědi svědků, kamerové záznamy, fotodokumentace z místa pracovního úrazu, v případě zásahu hasičů doložit zprávu o provedeném zásahu a v případě přivolané Policie ČR doložit protokol o výjezdu, úřední záznam nebo protokol o výslechu …).
Jak docílit, aby zaměstnavatel vyplácel náhradu za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti v jejím průběhu, a nikoliv až po skončení dočasné pracovní neschopnosti?
Poškozenému náleží náhrada za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti pravidelně jednou měsíčně, zaměstnavatel by měl tento nárok vyplácet každý měsíc, a to po dobu celé pracovní neschopnosti a nečekat na skončení pracovní neschopnosti. Zaměstnavatel se však může dohodnout s pojišťovnou, která bude náhradu za ztrátu na výdělku vyplácet. V případě, že zaměstnavatel nebo pojišťovna nevyplácí náhradu za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti pravidelně, na výzvu naší advokátní kanceláře tento nárok začne vyplácet.
Jak postupovat, když zaměstnavatel pracovní úraz neřeší a nenahlásil ho příslušným institucím?
Zpravidla postačí zaměstnavateli poškozeného upozornit výzvou naší advokátní kanceláře, aby pracovní úraz obratem nahlásit a vydal poškozenému zaměstnanci záznam o úrazu nebo výpis z knihy úrazů (povinnost zaměstnavatele dle Nařízení vlády č. 201/2010).
Klient u zaměstnavatele, kde se mu stal pracovní úraz, již nepracuje, je možné i po skončení pracovního poměru žádat po bývalém zaměstnavateli odškodnění za pracovní úraz?
Na veškeré náhrady za pracovní úraz má poškozený zaměstnanec nárok i po skončení pracovního poměru u zaměstnavatele, kde se mu pracovní úraz přihodil. Zaměstnavatele nezprošťuje skončení pracovního poměru poškozeného zaměstnance jeho povinnosti zajistit vyplacení veškerých náhrad za vzniklý pracovní úraz poškozeného zaměstnance.
Klientovi nebyl předán záznam o úrazu nebo kopie výpisu z knihy úrazů, má zaměstnavatel povinnost jej vydat?
Dle Nařízení vlády č. 201/2010 zaměstnavatel vydá zaměstnanci na jeho žádost potvrzenou kopii nebo výpis údajů v knize úrazů (záznam o úrazu) o jeho úrazu; dojde-li ke smrtelnému úrazu, zaměstnavatel je vydá rodinným příslušníkům zaměstnance na jejich žádost.
Zaměstnavatel se zprostil části nebo zcela odpovědnosti za vzniklý pracovní úraz, lze se proti zproštění zaměstnavatele bránit a získat tak částečné nebo 100% vyplacení odškodnění za pracovní úraz?
Při rozporování zproštění odpovědnosti zaměstnavatele je nejdůležitější předložit důkazní prostředky, že zaměstnavatel jednal protiprávně a zproštění je tak z jeho strany neoprávněné. Jedná se např. o kamerové záznamy, výpovědi svědků, písemné záznamy, absolvovaná školení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, písemné pokyny nadřízených atd..
Pokud byla pojišťovnou zkrácena doba dočasné pracovní neschopnosti na základě posouzení revizního znalce pojišťovny a odmítá tak vyplatit ušlý výdělek za celou dobu dočasné pracovní neschopnosti, je možné dosáhnout vyplacení ušlého výdělku po celou dobu trvání dočasné pracovní neschopnosti?
Pokud znalec, který pracuje pro naši advokátní kancelář uzná, že revizní znalec pojišťovny krátil dobu pracovní neschopnosti neoprávněně, poskytne nám své vyjádření s odůvodněním, jak dlouho by měla pracovní neschopnost daného onemocnění/úrazu trvat. Pracovní neschopnost však musí být v přímé a příčinné souvislosti s pracovním úrazem/úrazem při dopravní nehodě.
Pokud klient nesouhlasí s vyplacením výše odškodnění za pracovní úraz nebo úraz při dopravní nehodě (bolestné, trvalé následky nebo ušlý výdělek), lze se dodatečně domoci doplacení odškodnění?
Pokud se poškozený domnívá, že mu bylo chybně vypočteno bodové ohodnocení bolestného a případně trvalých následků, jsme schopni zajistit vypracování posudků s přehodnoceným bodovým ohodnocením bolestného a trvalých následků. Pojišťovna přehodnocené nároky většinou bez problémů vyplácí.
ZDARMA posoudíme i Váš případ
Nezávazně nás kontaktujte pro posouzení Vašeho případu nebo s dalšími dotazy k odškodnění.